3 lihtsat nippi koduse Wi-Fi parandamiseks

#WiFi
2 min lugemine

Pole hullemat tüütust, kui aeglane ja hakkiv kodune Wi-Fi. Kui ka sinul on sellega probleeme, siis enne kui hakkad vana ruuterit uue vastu vahetama, tasub proovida paari lihtsamat nippi, mis võivad Wi-Fi levi märgatavalt parandada.

 

Ruuteri asukoht

 

Ruuteri asukoht on asi, mida tuleb hoolikalt valida. Ehkki enamus ruuteritest pole eriti atraktiivse välimusega, siis ära peita neid ei tohi, vaid neil peaks olema nn silmside seinte, põranda ja laega. Samuti tuleb jälgida, et ruuteri ligiduses poleks teisi elektroonikaseadmeid nagu külmutuskapid, TV-d, mikrolaineahjud jms. Soovitav on paigaldada ruuter kuhugi kõrgemale kohale, et signaal saaks sealt paremini levida.

 

Ühenda seadmed õige sagedusribaga

 

Enamus meie kodusest Wi-Fi’st kasutab kahte sagedusriba – 2,4GHz ja 5 GHz. Kui arvutid, telefonid, tahvlid ja TV-d peaksid olema ühendatud kiirema 5 GHz sagedusega, siis igasugused nutipirnid ja muud nutika kodu seadmed võib julgelt ühendada aeglasema 2,4 GHz sagedusega. Nii ei koorma nutika kodu seadmed asjatult kiiremat sagedust ning kiiremat ühendust vajavad seadmed seda ka saavad.

 

Leia surnud punktid

 

Sõltumata majapidamise suurusest võib ka keskmisest korteris tekkida nö surnud tsoone, kuhu Wi-Fi erinevatel põhjustel ei ulatu. Kui Wi-Fi olemasolu neis kohtades on oluline, siis tuleks mõelda erinevat tüüpi võrgulaiendajate peale, mis tekkinud tühemikud kvaliteetse juhtmevaba internetiga täidavad.

 

 

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."