Ajalugu teeb inimesed rikkaks. Esimese iPhone’i eest makstakse eBays üüratuid summasid

#ajalugu #amazon #apple #eBay #iPhone
2 min lugemine

Õuna tehnoloogiagigant müüb uusi nutitelefone iPhone X-e 1000 euro eest, kuid selle raha eest ei saaks antiikset iPhone 2G-d enam ostagi. Inimesed on kogunud ja hoidnud alles originaaltelefone, mille eest võib saada kümned kordi kõrgemaid summasid kui algselt investeeritud raha.

 

Müüja sõnul on tegemist ääretult haruldase tootega, mis toodeti ainult arendajatele ja selle peal jookseb kõige varasem iOS. Selle iPhone’i koodnimi on Projekt Lilla, mis on väidetavalt käsitsi tehtud 2006. aastal Californias. Praegusel hetkel, kui ma seda artiklit kirjutan, on toote väärtus 33 000 dollarit, kuid tundub, et see läheb oksjonil nagu soe sai.

Apple on eelnevalt uurinud ja hoiab praeguseni pidevalt silma peal Amazonil, eBayl ja teistel veebikaubamajadel ning eemaldab võlts-prototüüpe, et inimesed ei peaks halvaks läinud kraamiga tegelema.

Uudistes on olnud lugu ettevõtjast nimega Bob Kraft, kellele pakuti originaalpakendis seisva iPhone’i eest 11 000 dollarit. Ta lükkas aga selle pakkumise lahkesti tagasi, sest soovib selle telefoni eest saada 15 000 dollarit. Ettevõtja on müünud maha mitmeid 2007. aastal toodetud iPhone, mille väärtus ajas ainult tõuseb. Kõik tooted on ta müünud maha eBays ja alghinnaks on tavaliselt 18 000 dollarit. Kraft kasutab kollektsionääri loogikat nagu koomiksite müüjadki. Nimelt kui pakend avada, siis on toode või ajakiri väärt ainult mõned dollarid ja seetõttu ongi tema kõik müüdavad tooted kiletatud.

9. jaanuaril 2007 Macworldi konverentsil ütles Steve Jobs, et see imeline päev on kätte jõudnud, mida ta on pea kolm aastat oodanud. Tema sõnul Apple taasleiutas telefoni. Jobs aga oli teada- tuntud hea müügimees ja keegi ei olekski saanud tema sõnades kahelda. Tagasi vaadates võib öelda, et Apple on muutnud nutitelefone igaveseks. USA-s tuli esimene iPhone müügile 29. septembril ja miljoni seadme müük tuli nädalatega. Euroopasse jõudis seade kuu aega hiljem.

Allikas

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."