Allikas: Shutterstock

Inimesed hakkavad veganiteks erinevatel põhjustel. Kellele meeldivad loomad, kes ei salli taimi, kes püüab hoolitseda oma tervise eest või kes tahab enda keha lihtsalt võimalikult heas vormis hoida. Igatahes on veganite kriitiline mass saavutanud ammu sellise mahu, et ka nende jaoks on eraldi rakenduste loomine piisavalt põhjendatud. Ehkki rakendusi on tänaseks saadaval enam kui rohkesti, keskendume meie praegu just parimatele iPhone’i ja iPadi jaoks valmistatud rakendustele. Siinkohal tasub meelde tuletada, et rannahooaeg pole enam kaugeltki mägede taga ning hea enesetunne on moes aasta ringi.

 

21 Day Vegan Kickstart

 

Meedikutega koostöös väljaarendatud rakendus pakub kasutajatele teadmisi, teadlikkust ning ekspertide nõuandeid teel tervise juurde. Põhilise osa rakendusest moodustavad 21 hoolikalt valitud retsepti spetsiaalselt sissejuhatuseks vegani raskele teele. Algajale sobiva rakenduse leiab SIIT.

 

Oh She Glows

 

Nagu inglise keelt valdav vegan võib juba pealkirjast välja lugeda, on see rakendus sihitud naistele. Aitamaks panna vastu ahvatlevatele burgeritele ja muudele antiveganlikele ahvatlustele, pakub see üle saja New York Timesi kaasautori Angela Liddoni inspireeriva veganiretsepti. Rakenduses on põhjalikult selgitatud iga toidu valmimisprotsess, mis aitab valmistada igale veganile sobivaid maiuspalu rekordiliselt lühikese ajaga. Nii iPhone’ile kui ka iPadile sobiva rakenduse saab vähem kui kolme euro eest alla laadida SIIT.

 

Happy Cow

 

Üks asi on koduköögis endale maitsvaid palukesi valmistada, kuid mida peab tegema vegan, kes karmi maailmaga silmitsi on sunnitud seisma? Mõistagi otsib ta lähima veganitele mõeldud toitlustusettevõtte. Ning Happy Cow (inglise keeles õnnelik lehm) peaks talle siinjuures abiks olema. Happy Cow peaks pakkuma ühte suuremat globaalset andmebaasi veganitele sobivatest söögikohtadest. Valikus on nii vegan- kui ka lihtsalt taimetoitu pakkuvad söögikohad ja poed, kokku üle 180 riigist üle kogu maailma, nii et nälga ei pea ilmselt tundma ühelgi mandril. Veidi vähem kui 5 eurot maksev rakendus pakub lisaks toidukohtadele ka sööjate arvustusi nende kohta. Happy Cow saab alla sikutada SIIT.

 

Vegan Amino

 

Ühenduses peitub jõud, teati juba ammu enne meid. Üksinda on erinevatele lihalikele ahvatlustele väga raske vastu panna. Vegan Amino pakub algajale ja edasijõudnud veganile ilmselt suurimat mõttekaaslaste võrgustikku üle kogu maailma. Selles rakenduses jagavad veganid oma kogemusi, erinevaid nippe ja retsepte, ideid ning toetust neile, kes on teinud valiku veganismi kasuks. Liitu ja suhtle oma mõttekaaslastega täiesti tasuta, rakenduse allalaadimiseks leiad SIIT.

 

Garden Plate

 

Rakendus pakub kuhjaga retsepte taimetoitlasele, veganile, gluteenitalumatuse all kannatajale või siis lihtsalt neile, kes on maitsva taimetoidu otsingul. Rohkete piltidega varustatud rakenduses on retseptid loogiliselt jaotatud erinevatesse kategooriatesse: vegan, gluteenivaba, toortoit, salatid, snäkid, hommikusöögid, lõunad, õhtusöögid ja muidugi magustoidud. Selline mugav jaotus muudab igaks söögikorraks sobiva rohelise eine leidmise lihtsaks ja mugavaks. Rakenduse võib alla laadida SIIT.

 

Food Monster

 

See rakendus pakub piisavalt avastamisrõõmu nii täisverelisele veganile kui ka päris algajale, kes veganismi alles n-ö nuusutab. Food Monsteri enam kui põhjalikus andmebaasis on üle 8000 maitseka taimetoiduretsepti, millele saab ligipääsu, makstes rakenduse eest vaid veidi alla 2 euro. Liitudes aga Food Monsteri võrgustikuga, saate igakuise maksu eest ligipääsu veel palju rohkematele retseptidele, mille arv kasvab jõudsalt iga päevaga. Rakenduse leiab allalaadimiseks SIIT.

 

Gonutss

 

Ehkki veganitel veel päris oma keelt ei ole, kasutab nende rahvusvaheline seltskond piisavalt erialast sõnavara, millest algajal ja võhikul on raske aru saada. Neile, kes on valinud taimse eluviisi, tuleb appi rakendus Gonutts – veganite sõnaraamat, kust algajad leiavad tähenduse kõikvõimalikele terminitele, millega nad taimetoideldes kokku võivad puutuda. Nii, nagu enamik sõnaraamatuid, on ka Gonutts saadaval täiesti tasuta SIIN.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."