7 pilveteenust, mis on soodsamad kui iCloud, Google One ja OneDrive

#pilveteenus
3 min lugemine

Pilveteenused pole tänapäeval enam mitte midagi uut, tõenäoliselt kõik iPhone’ide või Android-telefonide omanikud kasutavad pilveteenust oma telefonide varundamiseks.

 

Umbes 10-eurose kuumakse eest saavad endale 2Tb pilveruumi lubada nii iCloudi, Google One’i kui ka OneDrive’i omanikud. Arvestades näiteks üha kasvavaid videofailide mahte võib see ruum aga täituda kiiremini kui arvata. Neile, kes otsivad soodsaid võimalusi suurte failide hoidmiseks pilves, on mitmeid võimalusi.

 

Microsoft 365 Family

Microsoft 365 perepakett pakub 99 euro eest aastas kokku 6Tb pilvemahtu (ja lisaks ka tervet paketti maailma populaarseimast kontoritarkvarast), kuid sellel on üks väike aga – see maht tuleb ära jagada kuue erineva kasutajakonto vahel. Seega tuleb pakkumise maksimaalseks ärakasutamiseks luua kuus erinevat kontot, aga pakkumisega kaasnevaid hüvesid arvestades pole see põrmugi paha.

 

iDrive

Hoolimata oma nimest pole siin siiski tegu Apple’i poolt pakutava teenusega. Selle vastu räägib ka hinnapoliitika – 5Tb pilvemahu eest tuleb esimesel aastal maksta vaid 59 dollarit (10 Tb eest 74.62 dollarit). Esialgu võib sõlmida ka kaheaastase lepingu, mis läheb maksma vaid 119.25 dollarit (5 Tb). Lisaks failide hoiustamisele on läbi selle teenuse neid mugav ka jagada. Faile on võmalik ka krüpteerida, kuid kui krüpteerimisvõti läheb kaotsi, siis faile taastada enam ei saa.

 

TeleDrive

TeleDrive on osa populaarsest sõnumirakendusest Telegram. Suurte failide üleslaadimise ja jagamise maht on tasuta variandi juures piiratud vaid 2 gigabaidiga päevas. Makstes aga 10 dollarit aastas kaovad mahtude pealt igasugused piirangud. Failide jagamise korral peab lisaks failide saatjale olema rakendus installitud ka failide saajal.

 

pCloud

pCloudi pakkumine on midagi hoopis erilist – firma pakub ühekordse tasu eest eluaegset pilveteenust. Ehkki soovi korral saab näiteks 10Gb pilveruumi täiesti tasuta, siis 175 euro eest on võimalik saada  500 Gb mälumahtu ning 350 euro eest tervelt 2Tb mälumahtu ning seda terveks eluks.

 

Icedrive

Icedrive’i prioriteediks on turvalisus ja privaatsus. Klient saab krüpteerimisvõtme, mis ei puutu kokku Icedrive’i serveritega. Tänu sellele pääseb failidele ligi ainult tema ise, isegi Icedrive ei pääse tema failidele ligi. Kui 10 Gb pilvemaht on täiesti tasuta, siis 5 Tb pakett maksab 15 eurot kuus. See pole kõige odavam, kuid juhul, kui täielik privaatsus on oluline, siis tasub see end kindlasti ära.

 

Mega

Ehkki Mega minevik pole kõige puhtam (nt süüdistused piraattarkvara levitamises jms) on see viimaste aastate jooksul ennast parandanud. Võibolla pole see veel kõige parem oma failide ainukeseks ja esmaseks varundamiseks, siis on see tegelikult üsna hea võimalus suurte failide jagamiseks üle interneti. Sissejuhatuseks saab iga Mega kasutaja endale 20 Gb pilvemahtu tasuta, 10-eurose kuutasu eest saab 2Tb ja 20-eurose tasu eest tervelt 8 Tb pilvemahtu.

 

WeTransfer

Wetransferit tuntakse laialdaselt kui failijagamis-, mitte pilveteenust. Teenus ise on üsna lihtne – üles võib laadida kuni 2 Gb faile, mille jaoks genereeritakse allalaadimislink täiesti tasuta. Ainuke probleem, et see link kehtib kuni 7 päeva ja selle perioodi ületamisel faili enam alla laadida ei saa, see lihtsalt kaob. Samas saab suuri faile üles laadida piiramatul arvul ning kui on meeles neid õigel ajal alla sikutada, siis on tegu igati usaldusväärse ning sealjuures täiesti tasuta pilveteenusega. Mis siis, et vaid piiratud ajaks. 12-eurose kuumakse eest saab üles laadida ka kuni 200 Gb faile ning sinna juurde ka 1 Tb pilvemahu. See võib tunduda kallis, kuid mingite spetsiifiliste vajaduste puhul võib see osutuda otstarbekaks.