7 Apple TV nõksu, mida sa võiksid teada

#apple #tv
3 min lugemine

Apple TV on suurepäraseks koduseks meelelahutuskeskuseks ja televiisori täienduseks igale iPhone’i omanikule ning paljud on selle enda jaoks juba ka avastanud. Ometi pakub Apple TV võimalusi, mis keskmisele kasutajale kohe pähegi ei pruugi tulla. Allpool pakumegi võimalusi, kuidas oma Apple TV elamus veelgi täiuslikumaks muuta.

 

Kasuta iOS Remote rakendust

 

Muuda oma telefon Apple’i originaalrakenduse abil televiisori kaugjuhtimispuldiks – laadi alla rakendus oma iPhone’i, iPadi või iPod Touchi. Kontrolli, et su iOS seade ja Apple TV oleksid ühes wifi-võrgus. Ava oma seadmes rakendus ning kliki seal “Add Apple TV” ning põhimõtteliselt ongi kõik. Telefoni abil on Apple TV-d hallata palju mugavam kui puldiga.

 

Kasuta rakendust otsinguks

 

Apple TV puldiga tundub teksti sisestamine üpris kiviaegne. Telefonirakendus seevastu muudab tekstisisestuse selliseks, nagu see olema peab. Eriti mugav on selle abil otsida sobivat meelelahutust Apple’i lõpututest filmikunsti ja muusika varaaitadest.

 

Kasuta universaalseid kaugjuhtimispulte

 

Apple TV pult on ilus ja minimalistlik, kuid üpris pisike ja võib seega kergesti kaduma minna. Sellest aga pole probleemi, kui on käepärast universaalne kaugjuhtimispult. Oma Apple TV ja universaalpuldi tutvustamine omavahel on lihtsamast lihtsam. Selleks tuleb vaid tungida Apple TV sätetesse. Tee nii: esmalt mine Apple TV” -> “Settings” -> “General” -> “Remotes ja kliki seal Learn Remote. Edasi õpetab juba Apple TV, mida täpselt edasi teha.

 

Ühenda Apple TV-ga klaviatuur

 

Kui sul on majapidamises näiteks juhtmevaba Bluetooth klaviatuur (nt Magic Keyboard), siis muudab see teksti sisestamise veelgi mugavamaks. Kerge on ka klaviatuuri ja Apple TV ühendamine. Selleks tuleb taas siseneda Apple TV sätetesse Settings -> Remotes and Devices ->Bluetooth ning otsi sealsest nimekirjast üles oma klaviatuur. Ühenduse loomiseks on oluline vaadata, et ka klaviatuur oleks n-ö paaritumisrežiimis.

 

Kasuta oma iCloudi pildivoogu ekraanisäästjana

 

Ära piira oma telefoni kaamera loomingut vaid Facebooki, Snapchati või Instagramiga, vaid mana need ka oma koduse televiisori ekraanile. Selleks ava Apple TV Photos-rakendus ning vali sealt album, milles on kõige kenamad, kliki sellel ning vali avanenud valikust jaotusel “Set as a Screensaver”. Tehtud! Lisaks võid pildikausta alati täiendada uute piltidega või siis sealt juba tüüdanud pilte eemaldada.

 

Ühenda Apple TV Bluetooth mängupuldiga

 

Mäletatavasti pühendas Apple oma viimast Apple TV mudelit tutvustades suurt tähelepanu sellele, et nutika seadme uusversiooniga saab mängida ka mänge. Selge on aga see, et normaalselt saab mänge mängida vaid korraliku mängupuldi, mitte telefoni või televiisori kaugjuhtimispuldiga. Puldi ja Apple TV ühendamine pole samuti mingi raketiteadus. Apple TV menüüs tuleb lihtsalt minna Settings -> Remotes and Devices -> Bluetooth, valida sealsest nimekirjast sobiv pult ning mängimine võib alata.

 

Muuda Apple TV menüü välimust

 

Arvutimaailmas on praegu kuum sõna tume kasutajaliidese režiim (Dark Mode), mis tuli just äsja välja MacOS-i viimase versiooniga ning peaks olema saadaval ka Windowsiga arvutite jaoks.  Tume režiim on saadaval ka Apple TV menüüle. Selleks tuleb menüüs valida esmalt Settings -> General -> Appearance  ning avanenud variantide vahel valida kas Light (hele), Dark (tume) või Automatic.

Kui sina, hea lugeja, tead mingeid nippe ja nõkse, kuidas Apple TV-d elamusrikkamaks või mugavamaks muuta, siis jaga oma teadmisi lahkelt allpool kommentaariumis.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."