Kui mitte maailma kõige veidramad, siis ikkagi erilised rakendused, millega elu lõbusamaks või siis jaburamaks muuta.

 

Äpipoodides on üle 500 miljoni äpi. Nagu ütleb rahvasuu, siis kõige jaoks on äpp. Siiski on mõned neist sellised, mis suudavad üllatada. Võib-olla mitte kasulikkuse, küll aga veidrustega, mille peale annab tulla.

 

NYC Subway Sounds – Kuidas kõlab New Yorgi metroo?

 

Ajal, kui viirus pole veel oma ringkäiku planeedil lõpetanud ja reisimine on piiratud, pakub lohutust see äpp, millega saab sukelduda New Yorgi metroo helide maailma. Nostalgiline neile, kes on suurlinnas seigelnud, kõditav neile, kes reisi alles planeerivad ning kujutlusvõimet ergutav kõigile ülejäänutele.

 Äpp on saadaval iOS-le. Spotifys on album, mis koosneb samuti Suure Õuna metroo saundidest.

 

Nothing – Mis on eimiski?

 

Eimiski on midagi, mille saavutamise eest on zen-praktiseerijad valmis andma elu. Äpp, mis on eimiski on piisavalt jabur kontseptsioon, mis on nüüd ära tehtud. Peale Nothingu allalaadimist ja äppi avades ei ole seal muud, kui tühi ekraan ja sellel minimalistlik kiri: nothing. Ma ei ole kindel, kas see rakendus mõjub ärritavalt või rahustavalt. Esimese hooga pigem esimest. Võib-olla selle äpi puhul on mõttetu otsida funktsionaalsust, aga vaadata seda kui seisukohta, et me teeme telefonides liiga palju.

Äpp on saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Die with me – Telefoni viimased hingetõmbed, koos teistega.

 

Kas sulle on tuttav ärevus, mis tekib, kui aku on otsakorral ja laadimisvõimalust pole?

“Die with me” läheb tööle ainult siis, kui akut on järgi vähem, kui viis protsenti. Seejärel saab jagada ühist chatroomi teiste “surijatega”. Ehk siis kõikide, kes sinna hämarasse jututuppa satuvad ühisnimetaja on kohe-kohe lõppev aku. Aga mis siis, kui akut on üle viie protsendi? Siis on võimalik osta ligipääs raha eest. Seda saab teha ainult juhul, kui akut on järgi alla viieteist protsendi.

Äpp on saadaval Androidile ja iOS-le.

 

RunPee – Millal minna pissile?

 

Veider, aga kasulik rakendus, mille tasub kaasa võtta kinno, kus teatavasti pole võimalik filmi pausi peale panna. Teised kasutajad on välja valinud, millal on kõige mõttekam ära käia, ilma et filmis millestki olulisest ilma jääks. Ilmajäetud stseeni kohta saab lugeda lühikokkuvõtet. Nii võib olla kindel, et ei lähe Murphy seaduste kohaselt ning ajal, kui välja jooksid, ei alanud filmi kõige olulisem koht.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

S.M.T.H – Saada mind taevasse

 

Lõpetuseks üks mäng. On inimesi, kelle arvates telefonimängud on mõttetud, aga see konkreetne isend on isegi destruktiivne. Mängu lühend Send Me To Heaven ehk “Saada mind taevasse” seisab enda eest. Telefon tuleb visata nii kõrgele õhku, kui võimalik. Iga meeter loetakse ära ning sellest saabki punktiskoor. Seejärel poleks paha mõte ka telefon jälle kinni püüda. Androidi äppide poes on sellel äpil juba üle poole miljoni allalaadimise. Loodetavasti on kõigi riskialtite mängijate telefonid ikka terved… või siis juba taevariigis.