5 põhjust iPadi ostmiseks

#apple ipad
3 min lugemine

Tänapäeval kasutavad nutitelefone juba kõik, alates eelkooliealistest kuni pensionärideni. Telefonid muutuvad aasta-aastalt üha võimekamaks, samuti suurenevad nende ekraanid ning paljude jaoks võib tekkida küsimus kas ja miks peaks üldse endale iPad tahvelarvuti soetama. Tegelikult aga on Apple’i tahvelarvutil tavalise nutitelefoni ees mitu eelist, millest me allpool ka räägime.

 

Sulle meeldib joonistad või käsitsi kirjutada

Kui sa oled kunstnik või sulle lihtsalt meeldib vabal ajal sirgeldada-joonistada, siis moodustab iPad koos Apple Pencil kirjapulgaga peaaegu ideaalse kombinatsiooni. Tahvelarvuti värskematele mudelitele kinnitub Apple’i kirjapulk magnetiliselt ning ühtlasi ka laeb ennast tahvli külge kinnitatuna. Lisaks on saadaval erinevaid väga häid rakendusi just iPadiga joonistamiseks. Saadaval on isegi spetsiaalne iPadi ekraanikaitse, mis oma faktuurilt sarnaneb paberiga ning muudab nii joonistamise kui ka kirjutamise sarnaseks tavalise paberi kasutamisega.

 

Sa tarbid palju meediat

Ehkki meediat saab edukalt tarbida nii telefonist kui ka arvutist, siis on iPadil nende mõlema ees eeliseid. Nii on iPadi ekraan märgatavalt suurem kui iPhone’i või muu nutitelefoni oma. Samuti on reeglina parem ka selle heli. Suurem ekraan ja mõnusam saund aga lisavad kuhjaga vaatamisväärsust näiteks Netflixile. Süle- või lauaarvutiga võrreldes on iPad aga märgatavalt mugavam kasutada. Näiteks iPad mini saab pikka aega mugavalt hoida ka ühe käega. Samuti on iPadi suuremalt ekraanilt palju mugavam lugeda näiteks e-raamatuid.

 

Sul on palju videokõnesid

iPad on suurepärane vahend nii Facetime’i kui ka Zoomi jaoks. Selle suurem ekraan mahutab grupikõne korral rohkem inimesi, samas selle kompaktsed mõõdud võimaldavad seda kasutada sulle mugavas situatsioonis, mitte ei ahelda sind näiteks lauaarvuti ette. Lisaks on uuematel iPadi kaameratel ka erinevad funktsioonid, mis aitavad veelgi rohkem infot ekraanile mahutada. Samuti aitab videokõnede kvaliteeti tõsta Apple’i kõige uuem kaamerafunktsioon – Center Stage.

 

Sa oled terve päeva liikvel

Liikuvama eluviisiga inimesed ilmselt teavad, et telefoni aku ei pruugi piisava koormuse korral päeva lõpuni vastu pidada, hoolimata telefoni vanusest või mudelist. iPadidel on suurepärased akud, mis aitavad su iPhone’il koormust vähemaks võtta, sest väga mitmeid oma telefoni funktsioone võid sa vabalt iPadile usaldada ning seeläbi hoida oma telefoni ka kõige aktiivsemal päeval kontaktivõimelisena isegi siis, kui laadimine pole mingil põhjusel võimalik.

 

Sa oled juba investeerinud Apple’i ökosüsteemi

Kui sul on juba iPhone, MacBook või iMac, siis on iPad selle ’perekonna’ loomulik täiendus. Näiteks kui su iPhone’ile helistatakse kui sa parajasti iPadi lappad, siis võid kõnele vastata ka läbi iPadi. Samuti saab iPadi kasutada MacBooki või iMaci lisaekraanina. iPad on mugavusseade, kuid võimaldab tõsta ka produktiivsust koos teiste Apple’i toodetega.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."