5 märki, mis näitavad, et sinu iPhone’iga pole asjad korras

#iPhone
3 min lugemine

iPhone’ide töökindlus on laialt tuntud, kuid need on paraku siiski masinad ning nagu masinad ikka, pole ka iPhone’id täiuslikud. Allpool seletame lahti, mida üks või teine iPhone’i ’käitumishäire’ võiks tähendada.

 

Ootamatud restardid

 

Kui su iPhone teeb ootamatult restarte, siis ei pruugi see veel tähendada olulisi probleeme. Aga samas võib seda ka teha. Eriti kui ta teeb seda ilma igasuguse välise põhjuseta. Aga telefon võib restarte teha ka siis kui sellel on liiga külm või kuum. Külmades oludes restardi pärast eriti muretsema ei pea, kui iPhone satub tagasi sooja, siis tema käitumine suure tõenäosusega normaliseerub. Ülekuumenemisega kaasnevad restardid võivad aga tähendada suuri probleeme, sest kuumenemise tagajärjel võivad telefoni erinevad detailid sh ka aku kahjustuda.

Telefoni restarte võib põhjustada ka vigane tarkvara nt mõni rakendus. Mõtle hoolikalt, kas sa enne restarte pole telefoni laadinud mõnda uut ja järeleproovimata rakendust. Kui aga iPhone’i restarte ei põhjustanud temperatuur, ega ka vigane tarkvara, siis on soovitav telefoniga pöörduda spetsialisti poole.

 

Kaamera- ja/või mikrofonituled põlevad

 

Terasemad iPhone’i kasutajad on ehk märganud telefoni ekraani paremas ülanurgas rohelist või oranži täppi. Juhul, kui sa kasutad hetkel kas telefoni kaamerat (roheline täpp) või mikrofoni (oranž täpp), on need tulukesed seal täiesti normaalsed. Kui sa aga neid kumbagi ei kasuta, siis võiks need tulukesed sind valvsaks muuta, sest see tähendab, et keegi võib sind salaja kas jälgida või pealt kuulata. Asja kontrolli alla võtmiseks tasub telefoni sätetest üle vaadata, millistele rakendustele oled sa tahes või tahtmatult andnud loa kaamerat või mikrofoni kasutada ning vajadusel see luba ära võtta või isegi rakendus telefonist eemaldada.

 

Puuduvad tarkvarauuendused

 

Kui su telefon ei saa enam iOS tarkvarauuendusi, siis tähendab see seda, et see ei saa enam ka turvauuendusi ja see muudab telefoni ebaturvaliseks soovimatute sissetungide, häkkerite jms suhtes. Lisaks võivad mitmed rakendused lõpetada oma töö või muutuda ebastabiilseks. Tavaliselt saab iPhone’i sätetesse minnes kohe aru, kas tarkvarauuendus on saadaval, aga lihtsam on lähtuda faktist, et kõige viimane iOS 15.4 on saadaval mudelitele kuni iPhone 6S ja iPhone SE (esimene generatsioon). Seega kui su iPhone on veel vanem, siis on juba turvakaalutlustel mõttekas see uuema mudeli vastu välja vahetada.

 

Kummituspuudutused

 

Kummituspuudutus on olukord, kus telefoni ekraan reageerib olematutele puudutustele. Õnneks pole see probleem väga levinud, kuid paraku selline võimalus siiski eksisteerib. Kummituspuudutused pole reeglina põhjustatud tarkvaraprobleemidest, vaid on pigem seotud iPhone’i raudvaraga. Seepärast on soovitav selle probleemiga kindlasti pöörduda spetsialisti poole. Paraku pole selle vea kõrvaldamine väga odav, nii et vanema telefoni puhul tasub juba aegsasti mõelda uuema mudeli soetamise peale.

 

Punane triip

 

Punane triip on üks iPhone’i hästipeidetud saladusi. Tegu on sensoriga, mis näitab, kas telefonile on tekitatud veekahjustusi – punane triip tähendab veekahjustust, valge või hõbedane veekahjustuse puudumist. Hästipeidetud on see saladus seetõttu, et see sensor asub telefoni SIM-kaardi pesa põhjas ning näha saab seda alles peale SIM-kaardi eemaldamist ning taskulambi kasutamist. Tegelikult on Apple isegi teinud spetsiaalse joonise, mille abil seda veekahjustuse sensorit otsida. Juhul, kui su iPhone vigurdab ja sa avastad selle punase triibu, siis on meil sulle nukker uudis, sest veekahjustused ei käi Apple’i garantii alla ning nende eest peab maksma klient.