4 parimat rakendust kõndijatele

#kasulikud rakendused
5 min lugemine

Öeldakse, et liikuvale kivile sammal ei kasva. Liikumine on kasulik nii meie kehale, kui ka vaimule.

 

Paraku pole meis kõigis piisavat spordigeene, et näiteks joosta või erinevate masinatega jõusaalis rinda pista. Tihti on aktiivsema spordiga tegelemisel takistuseks ka tervis või vanus. Neile, kelle jooksuaeg on möödas ning trenažööridega mässamine pole konti mööda, tuleb appi kõndimine. Päris tavaline kõndimine, mille juures isegi kõnnikeppe pole vaja kasutada.

Kuigi kõndimise juures on esmatähtis jalanõu ning riietus üldisemalt, siis võib siin suureks abiks olla ka telefonirakendus. Kõndimisrakendusesd pole enam ammugi lihtsad sammulugejad või stopperid, kõigil neil on oma lisaväärtused, mille alusel saab kasutaja valida just endale sobiva. Oma ala eksperdid hindasid mõningaid saadaolevaid kõndimisrakendusi ning tegid nende seast oma valiku.

 

MapMyWalk

MapMyWalk on valikust kõige universaalsem. Seda on kerge kasutada, see sobib ühtviisi hästi nii algajale kui edasijõudnule. MapMyWalk fikseerib GPS-I abil läbitud teekonna pikkuse kaardil ning määrab kulutatud kalorite hulga. Rakenduse üheks populaarsemaks omaduseks on võimalus läbitud marsruute salvestada. Lisaks võib otsida võimalike kõndimisteekondi juba teiste poolt salvestatute seast, kuigi Eestis on see funktsioon ilmselt veel lapsekingades. MapMy Walk’il on ka oma koduleht ja foorum, kus kõndijad võivad jagada oma tulemusi ja küsida nõu või abi teistelt. Kindlasti saab algaja kõndija sealt ka piisavalt motivatsiooni oma tegevuse jätkamiseks.

MapMyWalk on saadaval nii iPhone’i kui ka Androidi jaoks ning see ühildub Apple Watchi, Samsung Geari, Suunto Polari, Garmini ja Fitbiti seadmetega. Kuu- või aastatasu eest on saadaval lisavõimalused.

 

Walkmeter

Walkmeter on suurepärane rakendus edasijõudnutele ning neile, kelle jaoks on olulised läbitud kilomeetrid ja selleks kulunud aeg. Ehk siis neile, kes tahavad kõndida võimalikult sportlikult ning seeläbi saavutada ka võimalikult kiireid ja tõhusaid tulemusi. Rakendus näitab läbitud teekonda ja kõndija asukohta kaardil. Lisaks sellele jälgib rakendus kõndija pulssi, kiirust, sammude arvu ja rütmi, tõuse ja laskumisi, õhutemperatuuri, ilmastikuolusid ja isegi liiklusinfot.

Oma saavutusi saad jagada läbi MyFitnessPal, Strava, Facebooki või Twitteri rakenduste. Sinu sõpradel on võimalik reaalajas sinu progressi jälgida (muidugi, kui sa neid eelnevalt kutsunud oled), mis võib olla oluline turvalisuse tagamiseks. Rakendus pakub ka treeningplaane kuni maratonide läbimiseks. Samuti võid endale ise treeningplaane teha ning neid sünkroniseerida iPhone’i kalendriga (sorry, Androidi-omanikud). Võid oma treeninguid ja andmeid võrrelda eelmiste trennidega.

Walkmeterit tuleks siiski soovitada edasijõudnuile, algajaile võib rakenduse inforohkus osutuda ülejõukäivaks.

Rakenduse põhifunktsioonid on kasutajale tasuta, kuid kõikide võimaluste eest tuleb välja käia umbes 10 eurot.

 

Strava

Kuigi Strava on enam populaarne jooksjate ja rattasõitjate seas, siis kasutavad seda ka paljud kõndijad. Strava tugevaimaks küljeks on tema kogukond, sest kogukond teatavasti tähendab motivatsiooni. Strava jagab meelsasti sinu progressi su sõpradega, mis on vägagi motiveeriv. Lisaks võib see lisada liikumisele ka kerge sportlikku võistluslikkust, kui suudad ka sõbrad Stravat kasutama ja käima panna. Strava muudavad mugavaks erinevad häälsuunised, mis aitavad sul kergemini oma eesmärkideni jõuda. Rakendusega saad oma varasemad kõndimised salvestada, et hiljem võrrelda oma tulemusi ja progressi.

Algajatele on rakenduse kasutamine tasuta, edasijõudnutele vajalik info on paraku tasuline.

 

Fitbit

Fitbit pakub laiemat vaadet tervisele, lisaks kõndimisele jälgib rakendus ka sinu und ja toitumist ning seda kõike mugavalt läbi ühe rakenduse. Rakendus sobib samuti nii algajale, kui edasijõudnule. Fitbitiga saab endale mugavalt eesmärke seada, samuti on rakendusel oma kogukond, kes on algajatele heaks motivaatoriks oma nõuannete ja eeskujuga. Lisaks aitavad motiveerida erinevad virutaalsed aurahad, mida rakendus kasutajale omistab erinevate tasemete saavutamisel. Edevamad kasutajad saavad oma saavutusi või fotosid mugavalt jagada kõikvõimalikes erinevates sotsiaalmeediates.

Fitbit on üks võimalusteküllasemaid rakendusi, mis kajastub ka hinnas. Kui algajatase on tasuta, siis lisavõimaluste kuu- ja aastatasu ulatub 10 eurost kuni 80 euroni. Viimasesse hinnaklassi kuulub näiteks ka personaalne nõustamine.

 

Charity Miles

Erinevad sotsiaalsed aspektid on meie ühiskonnas kiires tõusus ning Charity Miles on sellest suurepärane näide. See rakendus pakub lisaks füüsilise heaolu kasvule ka hoopis iseäralikku motivatsiooni – heategevust. Oma kõndimisega võid sa abistada ka ühiskonda. Täpsemalt küll selle nõrgemaid ja haavatavamaid segmente. Peale rakenduse installimist võid sa valida heategevuse, mis sulle kõige südamelähedasem on. Paraku on valikus valdavalt USA heategevusorganisatsioonid, kuid nende seal on ka rahvusvahelisi ettevõtmisi nagu näiteks UNICEF või World Wildlife Fund. Edaspidi oma kõndimisretki alustades hoolitsevad rakenduse rahvusvahelised sponsorid selle eest, et sinu sammud su valitud heategevusele ka tulu tooksid. Kasutaja võib õhutada ka oma sõpru-sugulasi annetama kui ta järjekordse saavutusega hakkama saab. Summad ei pea olema suured, heategevuses on iga euro hindamatu väärtusega. Kui USA kasutajad võivad osaleda ka rakenduse poolt korraldatavates loosimistes, siis Eesti kasutajad peavad kahjuks loosimisest kõrvale jääma. Aga sellise rakenduse juures ongi ju isiklik kasu nagunii kõrvaline.