3 võimalust kuidas telefonis Spotify helikvaliteeti parandada?

#heli #spotify
2 min lugemine

Spotify on vaieldamatul maailma kõige populaarsem voogedastusrakendus, millel on maailmas üle 158 miljoni kliendi, kes teenuse eest raha maksavad. Lisaks need, kes on otsustanud Spotify teenust tasuta kasutada. Ehkki juba praegu on erinevaid muusika voogedastusrakendusi nagu Tidal, Qobuz, Apple Music, mis võimaldavad kuulata muusikat parema kvaliteediga, kui Spotify, siis juba praegu võib iga kasutaja oma muusikaelamust endale meeldivamaks sättida.

 

Heli baastugvus

 

Helitugevuse reguleerimine rakenduses on elementaarne. Spotify aga võimaldab reguleerida heli nö baastugevust vastavalt sellele, mis olukorras muusikat kuulatakse. Valida on kolme erineva helitugevuse vahel – valju, normaalne või vaikne. Vali sobib näiteks suurepäraselt sportimise juurde, vaikne aga raamatukogus teadmisi omandavale muusikasõbrale. Baastugevuse valimine on lihtsamast lihtsam. Selleks tuleb avada oma telefoni Spotify rakendus ja vajutad ekraani paremas ülanurgas olevale sätete ikoonile. Avanenud aknas tuleb valida Playback-alajaotus ja seal lapata alla kuni näpu alla sattub Volume level-alajaotus ning sealt valida olukorrale sobiv helitugevus.

 

Ekvalaiser

 

Ehkki tõeline audiofiil suhtub ekvalaiserisse suure skepsisega, siis võib selle kasutamine tavakuulaja jaoks muusikaelamuse märksa nauditavamaks muuta. Et ekvalaiseri kasutamine võib ka keskmisele heligurmaanile olla keerukas, siis käib tarkvaralise ekvalaiseriga tavaliselt kaasas hulk erinevaid baassätteid vastavalt eelistatud muusikažanrile. Ka ekvalaiseri kasutamine pole eriti keerukas. Selleks tuleb taas avada sätetes asuv Playback-alajaotus ning valida sealt Equalizer. Spotify ekvalaiseril on enam kui rikkalik valik baassätteid, mis võimaldavad valida just oma lemmikmuusika jaoks sobivad sätted.

 

Helikvaliteet

 

Kõige lõpuks on kasutajal võimalus valida, millise kvaliteediga helifailid tema telefoni jõuavad. Selleks tuleb rakenduse sätetes avada alajaotus Preferences ehk eelistused ja sealt omakorda Audio Quality ehk helikvaliteedi. Helikvaliteeti saab valida vastavalt sellele, kas muusikat kuulatakse WiFi-võrgus või mobiilset andmesidet kasutades. Asi on selles, et kõrgema helikvaliteediga helifailid on tunduvalt suuremad kui tavalise või keskmise helikvaliteediga ja seega võib mobiilse andmesidega kõrge kvaliteediga helifaile kuulates kuluda kasutaja igakuine andmeside maht kiiremini kui arvata võib. Seega on nutikas kuulata kõrgema kvaliteediga heli WiFi-võrgus ning tavalise kvaliteediga heli mobiilset andmeside kasutades. Helikvaliteedi valimiseks on põhimõtteliselt viis erinevat katergooriat: madal (Low), normaalne (Normal), kõrge (High), väga kõrge (Very High) ja automaatne (Automatic). Viimane neist valib helikvaliteedi vastavalt andmside signaali tugevusele. Väga kõrge helikvaliteet on saadaval ainult tasulistele klientidele.