2 põhjust, miks iPhone’i või iPadi vahemälu tühjendada

#apple #ipad #iPhone
2 min lugemine

Iga kord, kui sa oma iPhone’i või iPadiga internetis käid, jääb sellest sinna maha jälg. Ühest küljest on see hea, sest järgmine kord sama veebilehte külastades avaneb see kiiremini, samuti pole iga kord vaja uuesti paroole sisestada. Ometi kaasnevad selle mugavusega ka mõningad probleemid.

 

Nii näiteks muutub veebilehitseja töö telefonis või tahvlis aeglaseks ja ebaefektiivseks. Lisaks ei näita vahemällu salvestatud versioonid veebilehtede uuendusi. Sellepärast on kasulik aeg-ajalt veebilehitseja vahemälu tühjendada.

 

Vahemälu tühjendamine on lihtne

 

Selleks tuleb oma iPhone’i või iPadi sätetes (Settings) klikkida ’Safari’ alajaotuse peale ja valida sealt ’Clear History and Website Data’. Tehtud! Ometi on siin üks väike nõks, mida tasub silmas pidada. Et vahemälu tühjendamine kustutab ära ka kõik paroolid, siis on enne tühjendamist kaval hoolitseda selle eest, et need paroolid oleksid salvestatud iCloudis. See pole samuti keeruline. Avades telefoni sätetes oma Apple ID näete selle all alajaotust iCloud. Vaadake iCloud alajaotuses, et seal olev ’Safari’ alajaotus oleks aktiveeritud. Nii salvestuvad veebisaitide paroolid sujuvalt teie pilve ning veebilehitseja avamisel pole vaja oma mälu hakata pingutama.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."