Allikas: Shutterstock

Tänapäeval ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellel pole Gmaili postiaadressi. Pole ka ime, tänu oma funktsionaalsusele ja kättesaadavusele on see Google’i enda kergel survel saavutanud globaalse ülekaalu elektronposti ehk e-kirjade maailmas. Tavakasutajad aga ei pruugi teada, et on olemas mitmeid rakendusi, mis muudavad selle meiliteenuse kasutamise veelgi sujuvamaks ja tõhusamaks.

  • Unsubscriber for Gmail (iOS, tasuta)

Kiireim tee vabaneda erinevatest uudiskirjadest ning meililistidest, millega sa aja jooksul liitunud oled. Kõik käib superkiirelt ja intuitiivselt.

  • Outlook (Android, iOS, tasuta)

Parim rakendus nutiseadmetes Gmaili haldamiseks ei tule mitte Google’ilt endalt, nagu arvata võiks, vaid hoopis Microsoftilt. Outlook tõuseb teiste seast esile oma mugava, intuitiivse ja nägusa kasutajaliidese poolest. Lisaks näeb sama rakendusega Google’i kalendrit ning isegi Google Drive’i sisu. Outlookiga saab mugavalt kasutada ka Dropboxi ja OneDrive’i.

  • Mailburn (iOS, tasuta)

See rakendus muudab meilisuhtluse vestlusesarnaseks lõimeks, mida on mugavam ja kenam jälgida.

  • Gmail Offline (tasuta)

Gmail Offline lubab ligipääsu Gmaili postkastile ka siis, kui internetti käepärast pole. Tegu pole eraldi rakenduse, vaid pigem veebilehitseja laiendusega. Laiendus sünkroniseerib interneti olemasolu korral end kasutaja Gmaili kontoga. Ühenduse kadudes pole vaja muud kui klikkida brauseri ülaosas asuvale Gmail Offline’i ikoonile ning ennäe imet! – kõik meilid ja meiliarhiivid on nagu võluväel olemas.

  • Boomerang

See teenus võimaldab ajastada meilide saatmist hilisemale ajale ehk töömeilid võivad liikuda ajal, mil sa ise mõnusalt voodis norskad. Paraku on sellel teenusel teatavad piirangud – kuus võib tasuta saata kuni 10 ajastatud meili, suurema hulga puhul tuleb maksta 5-dollarilist kuumaksu. Kui on tegu ärikliendi Gmailiga, siis isegi 15 dollarit.

  • Snapmail

See Google Chrome’i veebilehitseja laiendus võimaldab saata meile, mis pärast meili avamist 60 sekundi jooksul automaatselt hävivad. Laienduse nimi tuleb populaarselt rakenduselt Snapchat, mis on põhimõtteliselt sama funktsionaalsusega.

  • Giphy for Gmail

See Google Chrome’i laiendus võimaldab otsida, avastada ja lisada oma gmailidele meeleolukaid gif-faile. Kui üks pilt pidavat ütlema rohkem kui tuhat sõna, siis kuidas suhtuda liikuvatesse piltidesse?

  • Unroll.me

Unroll.me on veebileht, mis aitab kasutajal vabaneda kõikidest soovimatutest uudiskirjadest ja meililistidest, mis järjekindlalt postkasti ummistavad. Põhimõtteliselt on tegu sama teenusega, mida pakub Unsubscriber for Gmail rakendus iSeadmetele.

  • Sortd

Sortd on põhimõtteliselt Gmaili kasutajaliides, mis on mõeldud töökatele inimestele nende töömeilide ja tööülesannete paremaks organiseerimiseks. Liidese võimalused on avarad ja mitmekülgsed, enne kasutama hakkamist tasub vaadata õppevideot.

  • Google Takeout

Google Takeout on Google’i teenus, mis lubab varundada nii Gmaili kui ka kõik ülejäänu Google’i teenustega seotud info. See on kasulik olukorras, kus keegi on näiteks kaaperdanud kasutaja Gmaili konto ning inimesel puudub sellele ligipääs.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."